Експерти помітили, що попит на український експорт кукурудзи нарешті прокидається. До кінця цього року лишилися не так багато часу для укладення угод та реалізації рекордного урожаю. Проте з великою ймовірністю Україна буде домінувати в полі зору імпортерів кукурудзи протягом першого кварталу 2020 року.

За словами одного з зернотрейдерів, пропозиції від покупців кукурудзи почали надходити зараз, і більшість імпортерів все ще будуть відкритими до співпраці в першому кварталі 2020 року. Попит на кукурудзу з чорноморського регіону млявий в цілому. Але є всі підстави вважати, що він посилиться в середині грудня, і вже не буде спадати на початку наступного року.

Експортери української кукурудзи

Україна збирає рекордні врожаї кукурудзи два роки поспіль, тому змушена активно відвойовувати більш значну частку в експорті на світовий ринок. Вищі ціни в Північній та Південній Америці створюють сприятливі умови для успішного продажу української кукурудзи.

Ситуація з експортом в країни ЄС виглядає непевно. Проте є підстави вважати, що кілька партій зерна закупить Німеччина з відвантаженням у січні-лютому. Але на листопад-грудень потреби в кукурудзі покриті повністю, як в Німеччині, так і в Іспанії. Деякі трейдери висловлюють припущення про можливе зацікавлення в українській пшениці зі сторони Італії. Адже в Україні за ті ж гроші можна придбати набагато більші об’єми зерна, ніж в Америці.

Конкуренція з країнами Південної Америки

Пригадаймо: станом на початок сезону достатньо великі обсяги старого врожаю залишилися на складах, а ринок був малоактивним. Україна виглядала неконкурентоспроможною у порівнянні з такими великими постачальниками кукурудзи, як Аргентина та Бразилія. Цього сезону згадані країни Південної Америки також збирали величезні врожаї. Ці дві країни домінували на експортних ринках протягом більшої частини 2019 року. Проте на початку листопада ситуація змінилася: пожвавилися конкуренти з Чорноморського регіону, зокрема – Україна.

Загальний імпорт кукурудзи з України досяг 2 млн тонн, що на 11% більше, ніж у середньому річному обчисленні. Для завантаження в листопаді до країн ЄС, включаючи Нідерланди, Іспанію та Італію, було заброньовано близько 482 450 тонн кукурудзи. Експорт до Китаю у вересні-листопаді випереджає ті обсяги, що спостерігалися за відповідний період 2018 року. Деякі аналітики зернового ринку помічають ознаки того, що Україна починає випереджати країни Південної Америки в експорті кукурудзи до ЄС, принаймні – це стосується Бразилії.