Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) спільно з Райффайзен Банк Аваль (RBA) взялися за реалізацію проектів з підвищення ефективності аграрного бізнесу в Україні. Зокрема, вже зараз на закупівлю зернових бункерів й нових вантажних авто для Кролевецького комбікормового заводу (KFF), виділено близько 8,5 мільйона доларів США позики від RBA, що підтримується програмою розподілу ризиків (Risk Sharing) EBRD.

Спільний проект Райффайзен Банк Аваль та EBRD має на меті підтримку розвитку українського агробізнесу й розкриття його потенціалу. Половину (50%) ризиків за кредитами бере на себе ЄБРР у рамках програми розподілу ризиків. Між вищевказаними фінансовими установами підписана угода про це.

Цільове призначення першої позики

Кошти в обсязі 8,5 мільйона доларів США будуть вкладені у купівлю понад 100 бункерів для зерна, 13 вантажних автомобілів з причепами та спеціалізованим обладнанням для Кролевецького комбікормового заводу (ККЗ).

Дане підприємство входить до агропромислової групи, котра спеціалізується на вирощуванні с/ г культур, торгівлі та зберіганні зернових культур на елеваторах.

Позика посприяє підвищенню операційної ефективності та диверсифікації логістичних операцій ККЗ. Навіть більше, фінансова підтримка допоможе модернізувати наявний парк транспортних засобів, котрі сьогодні використовуються для транспортування с/ г продукції.

Реалізація наступних проектів

Згідно з умовами програми розподілу ризиків, EBRD поділить ризики за окремими кредитами, наданими RBA, для бізнесу на суму близько 20 мільйонів євро в цілому протягом 3-х років. Це допоможе збільшити розмір та термін позик підприємствам по всій державі.

Пригадаймо: EBRD є найвагомішим інтернаціональним фінансовим інвестором України. З моменту старту роботи в нашій країні в 1993 р. Ця фінансова установа взяла на себе зобов’язання на 14,6 мільярда євро через 445 проектів.

Райффайзен Банк Аваль (RBA) був заснований у 1992 році. З жовтня 2005 р. він входить до австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International AG. RBA пропонує широкий спектр послуг для понад 2,5 мільйонам клієнтів через свою мережу. Станом на жовтень 2019 р. за розміром загальних активів банк посідає 5-те місце (82,18 млрд грн) серед 76 банків України. Райффайзен Банк Аваль – це одна з перших в Україні фінансових установ, що розпочала співпрацю з EBRD у напрямку Risk Sharing.