В рамках підтримки розвитку регіональних представництв Louis Dreyfus Company, розширення їхньої операційної діяльності Європейський Банк Реконструкції та Розвитку планує здійснити значне за обсягом вкладення коштів. Головна мета інвестування – це налагодження більш ефективного корпоративного управління для подолання ризиків зміни клімату. Інвестовані кошти крім України надійдуть до Єгипту, Польщі, Казахстану, Туреччини, Болгарії, Таджикистану, Румунії.

Особливості партнерства ЄБРР та Louis Dreyfus Company

Компанія Луї Дрейфус (Louis Dreyfus Company, LDC) – це один з найавторитетніших гравців світового ринку зерна на сьогодні. Заснована компанія ще в 1851 році. Після десятиліть ефективного розвитку LDC поширила свою присутність у 100 країнах світу. Місія компанії полягає у забезпеченні взаємовигідних зв’язків між виробниками аграрної продукції та споживачами. В Україні компанія Луї Дрейфус займає становище одного з провідних переробників та трейдерів зерна. Серед активів компанії – кілька великих елеваторів по країні й товарно-сировинний термінал в межах Одеського порту на Чорному морі.

З ЄБРР компанія LDC співпрацює починаючи з 2000 року. Протягом тривалого періоду партнерства було успішно реалізовано ряд проектів з розвитку представництв компанії у різних куточках світу. Цього разу інвестиції спрямовуються на вирішення однієї з найважливіших задач для аграріїв на найближчу перспективу. Йдеться про управління ризиками, пов’язаними зі зміною клімату. На інвестовані кошти планується розгорнути програми партнерства з фермерами та обміну знаннями. Фермери з восьми країн отримають кращий доступ до вкрай необхідних відомостей стосовно ведення сільського господарства в умовах глобальної зміни клімату.

На сьогодні ЄБРР вже вклав 12,27 мільярда євро в агробізнес через 729 проектів. Тільки у 2019 році Банк інвестував 756,4 мільйона євро в 58 проектів аграрного бізнесу.

Реалізація програми регіонального розвитку LDC

На інвестиції від ЄБРР компанія LDC планує забезпечити доступ до своїх ланцюгів постачання багатьом регіональним малим та середнім фермерам, що займаються виробництвом зерна та бавовни. Це значно розширить для них перспективи розвитку. У рамках співпраці з LDC фермери зможуть пройти навчання з сучасних агрономічних практик з метою поліпшення якості своєї продукції.

Програма підтримуватиме транскордонні торговельні потоки та розширення ринку сільськогосподарських товарів. Інвестиція також сприятиме вдосконаленого підходу компанії Луї Дрейфус до корпоративного управління для подолання ризиків зміни клімату відповідно до настанов Цільової групи з питань кліматичних розкриттів (TCFD). Ці рекомендації стосуються розголошення зацікавленим сторонам фінансових ризиків, пов’язаних з кліматичними змінами.

Зокрема, буде проводитися розробка нових інструментів управління ризиками, пов’язаними з кліматом, та стрес-тестування кліматичних сценаріїв врожаїв зерна в Україні та врожаю бавовни в Туреччині.