Заготівля продукції аграрної промисловості залежить від кліматичних умов, попереднього замовлення на вивіз за кордон чи реалізації всередині держави, конкурентоспроможності серед інших культур. У зв’язку з низьким рівнем урожаю зернових в минулому році в Індії, Бразилії та США прогнозується недостатня кількість власних запасів зернових та підвищення потреби в закупівлі у 2019.

Передбачення стосовно запасів у світі

Попередні прогнози експертів Міністерства аграрної політики оптимістичні: зниження торгівлі зерновими на міжнародному ринку буде незначним. Скорочення обсягів заготівлі найбільш помітний у зборі кукурудзи. Шляхом імпорту ячменю, рису й пшениці показник вирівняється.

У сільськогосподарському сезоні 2019 прогнозується зменшення запасів зернових у світі. Продовольча організація об’єднаних націй очікує зниження виготовлення:

  •  фуражного зерна до 1350 млн тонн (на 2,6% менше, ніж у 2018 р.) ;
  • кукурудзи до 40, 5 млн тонн (у минулому році показник був на 3,7% більший).

Скорочення продовольства спричинене змінами в посівних площах, що актуально для США, Аргентини, Південної Африки, Бразилії, які являються лідерами з виробництва пшеничних, бобових, гречкових. Зменшення запасів прогнозується на території Російської Федерації та Індії.

Негативна динаміка цих процесів планується й в Україні. У 2019 році вона спричинена зменшенням кількості населення, регресом у структурі експорту борошна та появою більш рентабельних культур на ринку.

Загалом об’єм заготівлі пшениці знизиться на 11, 3 млн т., що у відсотковому співвідношенні становить 1,5%. На противагу цьому, прогнозується збільшення запасів ячменю (на 5,8%) та рису (на 1,3%).

Прогнози на споживання зернових культур у 2019

Спеціалісти аграрного сектору дають позитивне передбачення, що обсяги використаної сировини у світі збільшаться приблизно на 16 мільйонів тон, що дозволить досягти рекордної позиції, на 0, 6% випередивши показники 2018 р. Заготівля зернових планується з метою задоволення споживчих потреб населення і залежить від демографічних змін у цьому ключі. Також значна частина сировини потрібна для вигодовування тварин, що актуально для РФ, США, Мексики, Бразилії. Однак відсоток пшениці для забезпечення кормових потреб піде на спад через наявність більш економічно вигідних культур.

Ситуація у секторі сільськогосподарської промисловості по заготівлі та споживанню зерна загалом на сезон 2019 року прогнозується стабільна. Незначні зміни у зменшенні запасів пшениці на території окремих держав вирівнюються за рахунок вирощування альтернативних рентабельних культур та імпорту. Приріст використання фуражного зерна, рису, ячменю та кукурудзи стануть ключовими.

Таким чином кліматичні умови, скорочення посівних площ та погана урожайність не стануть ударом для аграрного сектору й підвищать торговельні зв’язки між державами. Запаси на кінець періоду становитимуть 735,5 мільйонів тонн, 27,2 з яких підпадатимуть на заготівлю і 16,8 – на споживання.