Світовий ринок агропродукції у цьому році переживає деякі зміни. Торгівельна війна між США та Китаєм відобразилася на сегменті сільського господарства у багатьох країнах. Спостерігається перерозподіл обсягів вирощування тих чи інших культур.

Прогноз виробництва кукурудзи

Зміни торкнулися і виробництва фуражного зерна. Експерти прогнозують, що у 2019 його обсяги у світі складатимуть 1 398 млн тонн. Ця цифра трохи нижча, ніж була у минулому році. Зміни пов’язані зі збільшенням виробництва ячменю. Очікувалося, що культура зможе перекрити зменшення кількості кукурудзи. Проблеми з вирощуванням останньої пов’язані з невдалою посівною кампанією у США. Несприятлива дощова погода стала причиною її затримки, що призвело до скорочення врожаю та погіршення його якості. 

Ще одним фактором, що спричинив зменшення обсягів кукурудзи, є перегляд кількості імпорту в Китаї. Було прийняте рішення зменшити закупівлю культури. Подібна ситуація спостерігається і в Східній та Південній Африці.

Станом на червень, експерти прогнозують урожай кукурудзи на рівні 1,099 млрд тонн. У попередньому звіті він складав 1,133 млрд тонн. Така цифра нижча валового збору, що був зафіксований у минулому році. Тоді обсяг виробництва культури склав 1,120 млрд тонн.

Знижувальні коригування провели для деяких країн:

  • США – прогноз знизили до 347,5 млн тонн (у минулому прогнозі очікували 381,7 млн тонн);
  • Канада – очікується врожай до 14 млн тонн (минулі дані були на рівні 15,4 млн тонн).

Для інших країн навпаки, прогноз був підвищений:

  • Аргентина – до 49 млн тонн;
  • Росія – до 13,5 млн тонн.

Очікується, що у новому маркетинговому сезоні експорт кукурудзи складе 171,2 млн тонн. Зменшаться поставки з США, але виростуть з Аргентини, Бразилії та Росії.

Прогноз виробництва інших агрокультур

Згідно з інформацією від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, обсяги врожаю рису у світі складають 516 млн тонн, що залишається майже незмінним порівняно з минулим роком. Виробництво культури зменшили у Китаї, США та Бразилії, але завдяки збільшенню у Індії і Таїланді, ситуація на світовому рівні буде стабільною.

Споживання рису виросте на 1,4% від показників минулого року, а пшениці – на 1,5%.

Якщо казати про світові запаси зернових, то вони знижуються і найбільше це стосується кукурудзи. Але ситуацию вирівнює пшениця, що поповнить обсяги завдяки високому врожаю у країнах Європи, Росії та Китаю. В цих регіонах спостерігаються сприятливі погодні умови, що дає експертам можливість надавати обнадійливі прогнози.